Zobacz inne zdjęcia: «...23456...»

Szanowni Państwo

Otrzymujemy drogą elektroniczną wiele pytań na, które mimo chęci z naszej strony nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Przedstawiane problemy i pytania są zwykle bardzo ogólnikowe.
Oto kilka przykładów: "...zasychają liściie na magnolii co robić.. ; ...z czego najlepiej posadzic żywopłot...; ...widziałam taki żółty krzew co to mogło być... : ...jak rozmnożyć... ; ... czym zwalczyć ...: ...co posadzić żeby bylo ładnie...;...jakie drzewo posadzić, żeby nikt takiego nie miał... " itp.

Udzieliliśmy, pomimo to, sporo porad mailowych i nawet w większości przypadków pytający podziękowali :). Niestety zdarzały się też maile z pretensjami do nas, że nie udzieliliśmy zadawalającej odpowiedzi. W kilku przypadkach gdy wskazywaliśmy na niewłaściwe postępowanie (pielęgnacje) z roślinami spotykaliśmy się wręcz z agresją. Ostatecznie nie mamy obowiazku udzielania porad drogą elektroniczną.

Bezcelowe jest także przesyłanie nam zdjęć roślin do ich rozpoznania lub wystepujacych na nich chorób i szkodników, zwłaszcza gdy jakość tych zdjęć bywa marna.

Szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych roślin oraz uprawy, pielęgnacji i zastosowania udzielamy w naszym katalogu drzew i krzewów ozdobnych.
Ponadto odpowiedzi na wiele pytań można uzyskać w ogólnie dostępnej literaturze oraz na rozmaitych forach ogrodniczych w Internecie, gdzie także w miarę mozliwości udzielamy porad.

Uwaga: Nazwy roślin występujących na powyższych zdjęciach można zobaczyć, gdyż są tożsame z nazwą plików (zdjęć).

Strona główna 

Data publikacji: 21-06-2005 22:12