Zobacz inne zdjęcia: «12345...»

Zima trzyma...

Jeszcze niedawno większość ludzi, zarówno dzieci i dorosłych, narzekało, że nie ma zimy mimo bliskiego końca stycznia. No i stało się, mamy wreszcie zimę z prawdziwym mrozem i śniegiem. Z tym mrozem to jednak trochę przesada. Temperatura minus 10 -15 stopni w zupełności by wystarczyła wszystkim amatorom zimy a tu nawet 30 stopni mrozu (przedobrzyło!:/).

Jest ładnie, gdy patrzy się na ośnieżone pola, lasy i ogrody, skute lodem rzeki i jeziora. Młodzież szkolna ma zimowe ferie w pełnym tej nazwy znaczeniu.

Gorzej czują się dzikie zwierzęta a zwłaszcza ptaki, które „liczą” na pomoc swoich przyjaciół wśród ludzi. Widzimy to obserwując przez okna nasze karmniki dla ptaków. Obok powszechnych „stołowników” jakimi są sikorki przylatują także kosy, kwiczoły, dzięcioł a ostatnio nawet bardzo ciekawy ptak jakim jest grubodziób. Wykonaliśmy naszym ptakom kilka zdjęć. Niestety nie są one najwyższej jakości, gdyż zrobione z domu przez szybę.

Z niepokojem myślimy o naszych roślinach rosnących w ogrodowej kolekcji. Długotrwałe łagodne temperatury spowodowały rozhartowanie roślin. Dotyczy to zarówno tych z reguły mrozoodpornych i jak tzw. „zmarzlaków'. Zapewne trzeba będzie wiosną uzupełnić nasadzenia.

Minusy w ogrodzie mają także swoje plusy. Pozwolą ogrodnikom a także posiadaczom ogrodów na zweryfikowanie swoich opinii na temat mrozoodporności poszczególnych gatunków i odmian roślin. Nie omieszkamy pod tym względem uzupełnić informacje w naszym katalogu drzew i krzewów ozdobnych. Silne mrozy niewatpliwie przyczyniają się do ograniczenia populacji wielu szkodników roślin.

Jak mówi przysłowie „Nie ma tego złego coby ...”. oraz „Co nie zabije to wzmocni...” . Ponadto silne mrozy powodują, że ludzie bardziej się do siebie przytulają:).

Nasze rośliny przeznaczone do sprzedaży zostały właściwie zabezpieczone (jak na każdą zimę) przed mrozami i nie spodziewamy się jakichś specjalnych strat.

Staramy się cieszyć zimą i z nadzieją oczekiwać wiosny, kwitnących drzew i krzewów oraz wszelkiego ziela. Póki co wykonaliśmy trochę zdjęć na naszej działce, które zamieszczamy powyżej. Myślimy, że pozwolą one kiedyś przypomnieć zimowy czas a także ochłodzić się w letnie upały:D

Strona główna

Data publikacji: 06-02-2012 21:57