Zobacz inne zdjęcia: «12345...»

Dwadzieścia lat firmy Pinus

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 maja 2012 roku zakończyliśmy działalność gospodarczą naszej firmy, którą prowadziliśmy przez dwadzieścia lat. Zakończyliśmy nie dlatego, że nie było zapotrzebowania na nasze rośliny lub znudził się nam handel nimi. Po prostu osiągnęliśmy znacznie ponad emerytalny wiek i postanowiliśmy „zejść ze sceny”, ustępując pola do działania młodszym.

Nasza firma była najdłużej zajmującą się handlem drzewami i krzewami ozdobnymi na Zamojszczyźnie. W międzyczasie na tym terenie podejmowało handel roślinami ponad 20 różnych punktów sprzedaży, które w większości zaprzestawały tej działalności po jednym lub kilku sezonach. Należy z tego wnioskować, że handel „żywym towarem” do łatwych nie należy.

W okresie funkcjonowania Pinus-a przeszło przez niego wiele tysięcy roślin, które ozdobiły ogrody w naszym regionie a także w innych regionach Polski oraz w niewielkim stopniu na terenie Ukrainy i Litwy. W pełni sezonów sprzedaży (jesień i wczesna wiosna) posiadaliśmy w naszej ofercie do 500 gatunków i odmian roślin ozdobnych. Ważne, że były one dobrej jakości. Pochodziły z najlepszych szkółek w Polsce. Potwierdzała się nasza dewiza „Kwitnąca jakość”.

Przez nasz Pinus przewinęło się kilka tysięcy Klientów, którym staraliśmy się poświęcić wiele uwagi i cierpliwości w doborze odpowiednich roślin do Ich ogrodów. W miarę naszych możliwości udzielaliśmy niezbędnych informacji o roślinach (walorach zdobniczych, wymaganiach i pielęgnacji). Pomocną w przekazywaniu informacji była niewątpliwie nasza kolekcja drzew i krzewów ozdobnych, powstała wraz z Pinus-em i sukcesywnie powiększana o nowe gatunki i odmiany.

Dużą rolę w propagowaniu wiedzy o roślinach był (i nadal jest) utworzony przez nas już w 2002 roku i ciągle rozwijany katalog drzew i krzewów ozdobnych.Nie będzie przejawem nieskromności stwierdzenie, iż katalog nasz jest jednym z najlepszych w polskim internecie. Świadczą o tym liczne pozytywne opinie jego użytkowników oraz wysoka oglądalność (średnio ponad 2 tysiące wizyt dziennie). 

Ponadto dla naszych Klientów opracowaliśmy kilkustronicową broszurkę pt. „Kupiliśmy i co dalej...”, zawierającą podstawowe informacje na temat sadzenia zakupionych roślin, ich wymagań siedliskowych i pielęgnacji. Na życzenie Klientów udostępnialiśmy również instruktażowe ulotki dotyczące różnych grup roślin ozdobnych.

W trakcie naszej długoletniej pracy w Pinus-ie zawarliśmy z Klientami wiele miłych znajomości, które niejednokrotnie przerodziły się w prawdziwe przyjaźnie.

Dwadzieścia lat temu zaczynaliśmy praktycznie od zera, zaś kończymy ze zdobytym doświadczeniem, dobrą marką naszej firmy oraz zaufaniem naszych sympatycznych Klientów. Uzyskane efekty stanowią dla nas niewątpliwą satysfakcję.

Nasza firma nie była wielka – nasza firma była po prostu dobra.

***Zachęcamy do obejrzenia załączonych zdjęć***

Strona główna Pinus

..

Data publikacji: 31-05-2012 23:15