Zobacz inne zdjęcia: «12345...»

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność odwiedzić Ogród Botaniczny w Chicago, który swoim urokiem i bogactwem roślin wywarł na nas duże wrażenie. Zwiedzaliśmy go przez parę dni, poznając nowe, nieznane nam dotąd rośliny. Wykonaliśmy wiele zdjęć, które wykorzystamy do wzbogacenia naszego katalogu drzew i krzewów ozdobnych.
Chicago Botanic Garden jest jednym z najwiekszych światowych ogrodów botanicznych i ośrodków naukowych. Jego początki sięgają XIX wieku (1893 rok), zaś swoje pełne podwoje dla zwiedzających otworzył trochę ponad 40 lat temu. Zatrudniał czołowych architektów zieleni oraz badaczy roślin.
Corocznie ten Ogród Botaniczny odwiedza ponad milion osób z całego świata, podziwiając jego piękno i bogactwo flory. Obszar ogrodu to 158 hektarów ziemi, w tym 9 wysp otoczonych jeziorami. Akweny wodne ogrodu zajmują 81 hektarów. Cały ogród jest niejako podzielony na 26 ogrodów (zbiorowisk roślinno-archtektonicznych) oraz 4 obszary naturalne. Zgromadzono w nim około 2.500.000 roślin należących do ponad 9.000 gatunków i odmian.
Ogród stanowi ośrodek naukowy a zarazem publiczno-edukacyjny i w pewnym sensie rekreacyjny. W miesiącach letnich do ogrodu zjeżdzają się muzycy z całego świata by zagrać w pięknym carillonie Theodore'a C. Butza. Imponujący jest widok ludzi słuchających muzyki, siedzących na rozpostartych kocach na trawnikach.
Trudno w w kilku zdaniach opisać piękno tego miejsca więc posłużyliśmy się częścią wykonanych przez nas zdjęć.

Strona główna

Data publikacji: 18-10-2013 19:40