Zobacz inne zdjęcia: «12345...»

W Arboretum Morton

W maju tego roku mieliśmy okazję zwiedzić przepiękne Arboretum Morton. Jest ono naturalistycznym ogrodem - parkiem - lasem. Pragniemy podzielić się z Państwem wrażeniami z tego urokliwego miejsca.
Morton Arboretum w Lisle koło Chicago zostało założone w 1922 roku przez Joy Mortona. Rozpościera się na przestrzeni około 700 hektarów i składa się z różnych typów ogrodów i kolekcji roślin, drzew z konkretnych taksonomicznych obszarów geograficznych.Na terenie Arboretum rośnie ponad 4100 różnych gatunków drzew, krzewów i innych roślin z całego świata. W sumie skatalogowanych jest w nim ponad 186 tysięcy  roślin.
Arboretum oferuje bogaty program edukacyjny pozwalajacy na szersze zrozumienie natury i roślin. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w różnych grupach (dziecięce i rodzinne, szkolne, dla dorosłych oraz specjalistyczne dla botaników, architektów zieleni itp).
Istniejaca biblioteka posiada dziesiątki tysięcy pozycji (w tym dotąd nie publikowane), oryginalne dzieła sztuki, listy, fotografie roślin i krajobrazowe, plany, rysunki itp. Zbiory dotyczą nauk o roślinach, zwłaszcza drzew i krzewów, ogrodnictwa i projektowania krajobrazu oraz ekologii.
Na terenie Arboretum znajduje się około 4 hektarowy "Ogród dla dzieci" z labiryntem roślinnym obejmującym prawie jeden hektar oraz wieloma atrakcjami.
Na uwagę zasługuje też towarzysząca infrastruktura jak parkingi, restauracje, sale wykładowe, sklepy związane z tematyką roślinną i ekologiczną.
W Arboretum codziennie spotyka się wiele osób  zwiedzających i aktywnie odpoczywających w pięknym otoczeniu roślin.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu o Arboretum Morton: https://www.youtube.com/watch?v=m6h0kiXs1Oo

Nasz katalog drzew i krzewów

Data publikacji: 21-06-2015 14:52